Nahoru

Čištění povrchů

Zajišťujeme komplexní servis v oblasti čištění povrchů staveb. O povrch vaší budovy či jiného objektu je třeba pečovat i ve chvíli, kdy vypadá neporušeně. Preventivní údržbou se zbavíte začínajícího napadení organického původu - řasy, mechy, plísně, lišejníky, ale také atmosférických nečistot - špína z prachu smogu, kyselých dešťů, a ochráníte váš majetek před možnými škodami. Bez atmosférických či organických nečistot bude navíc každý objekt působit atraktivněji.

Co vše nabízíme:

 • čištění, mytí a ochrana fasád domů (vodou, parou, chemicky, abrasivně)
 • čištění všech typů povrchů (cihla, keramika, beton, pískovec, travertin, žula, hliník, umělý kámen, mramor, brizolit, zateplené a barvené fasády atd.)
 • čištění hliníkových a nerezových konstrukcí
 • čištění a ochrana památek, soch, plastik, uměleckých děl, pomníků, hrobek, kolumbárií
 • čištění a odstraňování organických nečistot (plísně, houby, řasy, mechy). Ochrana proti novotvorbě
 • čištění zámkových dlažeb (olejové skvrny, organické nečistoty, stopy po pneumatikách, žvýkačky)
 • odstraňování barev a nátěrů (až 20 vrstev)
 • speciální hloubkové čištění schodů a podlah
 • speciální ochranné, hydrofobní a zpevňovací nátěry pro všechny povrchy
 • školení, podpora a prodej prostředků
 • stavební opravy a rekonstrukce fasád, omítek, fasádní nátěry, antigraffiti nátěry - kompletní dodání fasády na klíč

Čištění povrchů

Atmosférické nečistoty (tedy hlavně smog, prachové částice a saze) mohou připravit místo o reprezentativní vzhled. Na povrchu objektů totiž vytvářejí černý povlak, který nelze smýt pouze vodou. Proto pro čištění využíváme speciální čisticí prostředky, které jsou určeny pro všechny typy fasád, používané stavební materiály a střešní krytiny. Následně nabízíme ochranu povrchů hydrofobními a oleofobními prostředky před opětovným znečištěním atmosférickými vlivy s několikaletou zárukou.

  

Pryč s organickými nečistotami

Z vašich zateplovacích systémů, zdí, kamenů, obkladů, nátěrů a dalších povrchů odstraníme i organické nečistoty, jako jsou plísně, řasy, mechy či houby. Ani tyto prvky nepůsobí na domech či jiných stavbách příliš hezky, zároveň navíc může jít o bezpečnostní i zdravotní rizika. Vaší prioritou by proto mělo být se jich zbavit. Díky tomu, že používáme kvalitní prostředky a patentované postupy, vám garantujeme dokonalé odstranění těchto nepříjemných nečistot, obnovení původního vzhledu fasády a její několikaletou ochranu před dalším napadením.

Odstraňování starých nátěrů

Kromě toho si umíme poradit s odstraňováním starých nátěrů, a to až do dvaceti vrstev. Přípravky, které používáme, dokážou odstranit barvy a laky všech typů na rozpouštědlové či vodní bázi, ze všech minerálních podkladů (omítky, cihly, beton, aj.), ale i ze dřeva, kovů a dalších materiálů. Odstraňovače barev si poradí i se zbytky lepidel například po stržení koberců či PVC.

Čištění a mytí fasády výškových budov

Vysoké budovy libovolného stáří pro nás nejsou překážkou. Povrch budovy jsme schopni očistit od střechy k nejhlubšímu suterénu, ať jde o jakoukoliv část budovy - nové nebo staré, vysoké nebo nízké.Máme zkušenosti s čištěním výškových fasád budov z kamene, cihel, betonu, plastu, skla a dřeva. Dokážeme z povrchu fasády odstranit mech, plevel, smetí a jiné nečistoty, žvýkačky, olejové skvrny a graffiti nápisy.

Čištění povrchů ošetřených antigraffiti nátěrem

Fasády, které byly již dříve ošetřené antigraffiti nátěrem, lze vyčistit mnohem lépe. Tento materiál je totiž hydrofobní a vyznačuje se minimální nasákavostí. Fasáda si zachová nejen kvalitu původního nátěru, ale dokonce je minimální riziko poškození antigraffiti nátěru při následném čištění. Chránit plochy, které je nutné častěji čistit speciálním nátěrem, je proto investice, která se vám vyplatí.

S naší prací mají zkušenost klienti z celé ČR. V uplynulých letech jsme čistili například gotický pískovcový most v Děčíně, pískovcového portálu v centru Prahy, hliníkové rámy vstupních dveří Hotelu Jalta v Praze a travertinový obklad obchodního centra v Kralupech nad Vltavou. 

Více informací naleznete na samostatné webové prezentaci cisteni-fasad-ars.cz.


Prezentace čištění fasád