Nahoru

Průmyslové nátěry fasád a povrchů, antikorozní nátěr

Součástí naší nabídky je i aplikace nátěrových systémů na fasády objektů, provádíme průmyslové nátěrové systémy, antikorozní nátěry ocelových a hliníkových konstrukcí a aplikaci ochranných antigraffiti nátěrů. 

Nátěr je obecně důležitý hlavně kvůli ochraně povrchu daného objektu - ať už před organickou nečistotou, jako jsou plísně, houby či mechy, před rzí nebo posprejováním.

Co vše nabízíme:

  • nátěry fasád (akrylátové, silikátové, silikonové, vápenné)
  • nátěry ocelových konstrukcí, antikorozní nátěr 
  • nátěry hliníkových konstrukcí a fasád 
  • protipožární nátěry a nástřiky
  • speciální chemicky odolné a průmyslové nátěry
  • ochranné preventivní protisprejerské nátěry – jednorázové, nebo permanentní (nabízíme několik systémů s až šestiletou zárukou) 
  • speciální ochranné, hydrofobní a zpevňovací nátěry
  • nátěry zamezující tvorbě organických nečistot (plísně, houby, řasy, mechy)
  • velkoplošné reklamní a okrasné nátěry
  • stavební opravy a rekonstrukce fasád, omítek, fasádní nátěry, antigraffiti nátěry - kompletní dodání fasády na klíč

V případě natírání fasád využíváme vápenné, silikonové, silikátové a akrylátové nátěry. Při nanášení průmyslových nátěrů používáme nátěry renomovaných výrobců, jako jsou například Tikkurila, Sika nebo Hempel. Využít je lze například pro nátěr ocelových konstrukcí, hal, střech či lodí.

Na ochranu zateplených objektů, památek či střech před organickým znečištěním nám slouží tzv. fungicidní nátěr, který zabrání výskytu plísní, řas, mechů nebo hub. Ještě před nanesením je ovšem nutné povrch objektu důkladně vyčistit a dezinfikovat, aby neobsahoval již existující zárodky těchto prvků.


Výsledky naší práce

Naše společnost provedla nátěry fasád budov 4D Center Prague (bývalé sídlo Chemapolu) v Kodaňské ulici 46. Vycházeli jsme z návrhu francouzsko-izraelského umělce a designera Yaacova Agama. Na fasádu jsme aplikovali přes 300 barevných odstínů.  Dům je zapsán v Guinessově knize rekordů jako dům s nejbarevnější fasádou, budova 4D Center Prague bývá také někdy nazývána jako největší duha na světě.

Kromě toho se zaměřujeme na nátěry ocelových konstrukcí po provedém tryskání - mosty, haly, zemědělské objekty, průmyslová zařízení, výrobní provozy, lodě, čerpací stanice apod. po celé České a Slovenské republice a v Německu.

Klienti využívají naše služby i v případě, že potřebují pomoct s aplikací antigraffiti nátěru. Díky němu je možné snadno odstranit graffiti, protože nátěr na povrchu objektu vytvoří ochrannou vrstvu, která výtvor sprejerů nepustí do podkladu. Výhodou těchto protisprejerských nátěrů navíc je, že jsou hydrofobní a nešpiní se. Případné drobné nečistoty lze jednoduše smýt vodou, graffiti, spreje, fixy pak dle zvoleného nátěru vhodným odstraňovačem. 

4D Center Prague