Nahoru

Preventivní ochrana před graffiti

antigraffiti nátěr na stroji Skanska

Říká se, že prevence je obvykle desetkrát jednodušší a levnější, než řešení problému a je to pravda i v případě péče o nemovitost. Velké množství majitelů nemovitostí již někdy bylo konfrontováno s palčivostí problému nelegálních sprejerů. Jedná se o ty sprejery, kteří svá díla tvoří na soukromých či veřejných plochách, které k tomuto účelu nebyly určeny. Na těchto plochách nejsou vítána, a proto většina majitelů bleskurychle přistupuje k jejich odstranění.

Odstranit graffiti například z fasády domů není nic jednoduchého. A obzvlášť ne, pokud jste na to nebyli připraveni a neuchýlili jste se k preventivním opatřením. Za běžné situace je totiž takřka nemožné graffiti odstranit bez porušení podkladu. V případě využití profesionálních prostředků a zákroku zkušených techniků se může podařit poškození minimalizovat, nebo dokonce eliminovat, proces odstranění je v takové situaci ale opravdu náročný a zdlouhavý.

Řešením je speciální nátěr

Naštěstí však existuje jednoduché řešení, díky kterému se do podobných nesnází žádný majitel nemovitosti už nikdy nemusí dostat. Řeč je o stále oblíbenějších preventivních programech, které nabízíme. A v čem prevence spočívá? Nejde o nic složitého. Bohatě postačí nanést na chráněný povrch ochranný nátěr. Ten vytvoří jakýsi filtr, přes který barva ze sprejů nepronikne. Nátěry jsou navíc zcela hydrofobní, což z nich činí ochranu nejen proti sprejerství.

Odstranění graffiti v případě přítomnosti antigraffiti nátěru je pak už snadné. Stačí nanést speciální odstraňovač, nechat ho působit a následně smýt tlakem vody. No a obyčejné nečistoty, ty stačí prostě omýt vodou.

antigraffiti nátěr

Chcete vědět víc? Více podrobností o procesu odstraňování graffiti se dočtete například na našich webových stránkách věnovaných graffiti.

Naše služby využívají velké firmy, bytová družstva i města, kterým pečujeme nejen o domy, ale i o významné památky. Kontaktujte nás a přidejte se mezi naše spokojené zákazníky!