Nahoru

Dávejte pozor při výběru firmy na čištění fasád

Ne vždy je cena jediným měřítkem, dle kterého bychom se měli řídit. A ani čištění fasád není výjimkou. Snaha zde ušetřit se zpravidla vymstí a ve výsledku budete donuceni zaplatit více. Kvůli nekvalitnímu čištění či nepozornosti se mohou objevit na budovách viditelné skvrny, které potřebují opět vyčistit. Pokud obětujete svou energii a čas za hledání, povede se vám nalézt poctivou firmu, která zas například nemá speciální přípravky. Ty naopak mohou být velice nešetrné k fasádám a zároveň devastují životní prostředí.

Co je tedy podstatné?

Nejlepším začátkem je poptávat se lidí ve svém okolí. Pokud vám doporučí danou firmu na základě vlastních zkušeností a dané osobě důvěřujete, můžete se na tento způsob hledání spolehnout. Ptejte se, co používají za materiál, jak dlouho se na trhu pohybují včetně zkušeností techniků. Měl by vás zajímat i postup čištění, nikdo by se na vás neměl zlobit, pokud si ho budete chtít nechat vysvětlit.

Vývoj firmy správným směrem může reprezentovat společnost ARS. Už 20 let budujeme stabilní zázemí zkušených techniků. Za tu dobu nejen pomáháme domácnostem, ale také jsme se mohli podílet na zkrášlování Prahy. Rukama nám totiž prošlo několik desítek historických památek jako je Karlův most, Schwarzenberský palác, Státní opera Praha nebo památník na Vítkově. Velkou výhodou máme v tom, že se jedná o dlouholeté zaměstnance. Ti ke každé fasádě přistupují individuálně a je pro ně důležitý kvalitní a dlouhodobý výsledek naší práce.

čištění fasády v Kamenici

To nejkvalitnější na fasády

Prostředky, které používáme, žádným způsobem neznehodnocují fasádu. Jedná se o speciální čisticí nástroje, které jsou kompletně biologicky odbouratelné, díky tomu nemají negativní dopad na životní prostředí. Pracujeme pouze s párou, vysokotlakým vodním paprskem nebo v případě potřeby využíváme takzvané mikroabrazivní tryskání (neboli pískování), na což disponujeme nejvyspělejší německou technologií stroji Torbo. Díky našemu jménu získáváme neustále nabídky na nové produkty, které monitorujeme, případně začleňujeme do portfolia. Všechny přípravky, které se mají zavádět, důkladně testujeme a používáme jen ty nejlepší i na úkor vyšší ceny.

Není to jen o odstranění nečistot

Nemůžete se už dál každý den koukat na různé čmáranice na vašich zdech? Námi používané prostředky a technologie z fasády odstraní také graffiti. Speciální nátěr ji zabezpečí proti dalším sprejerským útokům. Navíc případně budoucí graffiti neproniknou do struktury omítky, takže další odstranění je snadnější a levnější. Nejsme lhostejní vůči oblasti, ve které žijeme, a proto jsme se zapojili do několika největších antigraffiti projektů městských částí, odstraňovali jsme je přes 10 let také ze stanic pražského metra.

Neřešte to na poslední chvíli

Posledním doporučením je nemeškat. Pokud se jen domníváte, že váš dům by už potřeboval nějaké čištění, kontaktujte nás zdarma na zelené lince 800 100 168 nebo e-mailem axiom@ars.cz. Vysvětlíme vám postup práce i přibližnou cenu, díky tomu budete vždy vědět následující krok. Provedeme analýzu vzorku zcela zdarma a nezávazně, abyste věděli, jak jste na tom. Výsledky testu vám vysvětlíme a teprve po nich navrhneme vhodný postup a přesnou cenovou nabídku. Specialisté z ARS za vámi dojedou kamkoli po České republice, a to bez nároku na úhradu nákladů na dopravu.