Nahoru

Čištění fasád

Žádná nečistota pro nás není překážkou!

Naše společnost se zabývá mytím a čištěním fasád již šestnáct let. Během této doby jsme se vypracovali v jednoho z největších specialistů v oboru čištění povrchů a ochrany staveb. Podrobné informace najdete na specializované webové prezentaci o čištění fasád

Naše společnost je připravena očistit fasádu vaší stavby od běžných nečistot. Umíme pracovat jak s organickými, tak s atmosférickými nečistotami.

Pod pojmem organické nečistoty si můžete představit například mechy, řasy, houby, lišejníky nebo plísně. Kromě toho, že tyto prvky většinou nepůsobí esteticky, může jít také o významné zdravotní nebo bezpečnostní riziko.  Atmosférické nečistoty jsou vytvářeny smogem, sazemi nebo také prachem.

Dokážeme pracovat s prakticky všemi typy fasády. Problém pro nás nepředstavuje žula, travertin, umělý kámen a ani betonové nebo cihlové fasády. Poradíme si i s přírodním kamenem, mramorovými deskami, keramikou, železem, zateplenými zdmi, plasty a lakovanými povrchy.

Jak u nás probíhá čištění fasád a kdo je provádí?

Znečištění, které se na zdech vytváří po dlouhá léta a které je vytvářeno různými nečistotami, nelze smýt jednoduše vodou. Z toho důvodu používáme k čištění fasád speciální čisticí prostředky, které žádným způsobem neznehodnocují fasádu. Kromě toho pracujeme s párou, vysokotlakým vodním paprskem nebo v případě potřeby s mikroabrazivním tryskáním (neboli pískováním). Samotný proces čištění fasády provádějí zásadně naši kvalifikovaní pracovníci, kteří vám díky svým bohatým zkušenostem a praxí dokážou nabídnout služby na profesionální úrovni. 

Bez ohledu na to, že jste fasádu vaší stavby pořídili z těch nejkvalitnějších materiálů, se na ní dříve či později podepíše plynutí času. Jistě se přitom shodneme na tom, že na celkový dojem z Vaší budovy nemá vliv jen vnitřní vybavení, ale i to, jak daný objekt vypadá zvenku. Tvář budovy, do které vstupujete, Vás jistě vybízí k tomu, abyste si ihned udělali úsudek také o tom, jak bude asi objekt vypadat uvnitř. Byla by proto škoda, pokud by byla Vaše stavba porostlá řasou, mechem nebo pošpiněná od atmosférických nečistot.

Fasádu je třeba čistit pravidelně

Chcete mít jistotu, že vaše budova či dům udělá na ostatní vždy nejlepší možný dojem? Nebojte se vyčištění vaší fasády. Od toho jsme tu my, společnost ARS. Dokážeme Vaší nemovitosti vrátit její původní tvář. Fasádu Vaší stavby byste měli čistit pravidelně, zhruba každých pět až osm let - záleží na stupni znečištění.

Více potřebné je to například u budov, které se nacházejí v blízkosti lesů, zeleně a vodních ploch, jsou orientované na sever, takže na jejich fasádu nesvítí slunce, nebo se nacházejí na nevětrné straně, stejně tak u staveb ve vyšší nadmořské výšce, kde je nižší teplota. Častější mytí fasád doporučujeme i u zateplených domů, kde teplo méně prostupuje z vnitřních prostor.

Ceník mytí a čištění fasád

Vzhledem k tomu, že cena čištění povrchu je kromě míry znečištění výrazně ovlivněna jeho členitostí, výškou, použitým stavebním materiálem, tak rozlohou, není možné vytvořit jednoznačný univerzální ceník uvedených prací. V případě zájmu o orientačních ceny pro konkrétní budovu se prosím na nás obraťte telefonicky či emailem. Pokud nám poskytnete podrobnější informace, posoudíme možnosti velmi rychle a vytvoříme Vám zdarma cenovou nabídku na míru. Kontaktujte nás.